Size Psikolog Değil Önce Bir İletişimci Lazım

“Stres çoğu zaman psikolojik bir problem değildir. İletişimsizlikten veya doğru iletişememekten kaynaklanır”
“Stres çoğu zaman psikolojik bir problem değildir. İletişimsizlikten veya doğru iletişememekten kaynaklanır” İş ve özel hayatımızda karşılaştığımız bazı sorunları tek başına çözümleyemediğimizde stres vb. sıkıntılar yaşarız. Çözüm süreci uzadıkça bu sorunlar şüphe, kuşku, bahane ve başarısızlık gibi başka sorunları da ortaya çıkmasına neden olur. İş performansımız, motivasyonumuz, başarımız, gelirimizi etkiler. İş hayatımızdaki ilişkilerimizde düşünmediğimiz ve istemediğimiz olumsuz gelişmeler yaşamaya başlarız. Bunlar istemeden veya düşünmeden özel hayatımıza da yansır.

'Soru doğru çözülemediği için sorun olur...'

İstediğimiz şekilde çözümleyemediğimiz sorunlarımızı daha fazla büyümeden uzman ve güvenilir bir danışman ile paylaşmak sorunun çözümü kolaylaştırır. Bizler, her soru ve sorunun bir çözümü olduğuna ve insanın başarı ve mutluluğunun sürekli olabileceğine inanıyoruz. Uzun yıllara dayanan uzmanlığımız, üst yönetim tecrübe ve özel deneyimlerimizle sorunlarınızı çözüyor, başarılı ve mutlu olmanızı kolaylaştırıyoruz...

İş Yaşam Koçu En İyi Danışmandır

Her insan mutlu olmayı hak eder. Mutluluk sürekliliği olan bir duygudur. Mutlu ve keyifli bir hayat için “İş Yaşam Koçluğu” ve Danışmanlığı alın. İş Yaşam Koçluğu bireysel verilen bir danışmanlıktır. Beden ve akıl sağlığı ile ilgili sağlık problemleri olan kişi ve konularla ilgilenmez. Kişinin kendisini tanımasına, iradesini şekillendirmesine, iş, aile ve çevresi ile barışına yardımcı olur. Kişiyi yargılamaz. Yaşadığı huzursuzluklarının veya memnuniyetsizliklerinin nedenlerini bulmasına, anlamasına ve çözümlemesine yardımcı olur.

Yaşam Koçluğu'ndan Ne Farkı Var?

Liderler ve yöneticiler en büyük sorunlarla iş yaşamında karşılaşırlar. Bu nedenle bir yaşam koçuna değil, tecrübeli ve iş dünyasını bilen bir danışmana ihtiyaç duyarlar.

Yaşam koçları özel sertifikalı olsalar da sorunları çözmek için güven ve motivasyon yeterli değildir. Öncelikle kişinin kendini tanımasını ve kanaat getirmesine ve kendisi ile barışmasını sağlamaları gerekir. Böylece daha sonra karşılaşacakları sorunları da çözümlemesi kolaylaşır...

Bu danışmanlık kişiye ve sorunlarına özel olduğu için çözümü de sertifika programlarına göre değil kişiye özeldir.

Commaid İş Yaşam Koçu ve Danışmanı, yaşam koçunun aksine sorumluluk ve risk alır. 7/24 danışanın sorunlarının çözümüne yardımcı olur.

Uluslararası İş Yaşam Koçlarından Ne Farkı Var?

Yabancı veya yabancı ortaklı danışmanlık şirketlerinde çalışan danışmanların aksine sahip olduğumuz yöntemleri ve süreçleri danışanlarımıza uyarlayarak onları formatlamıyoruz.

Kişiyi tanımaya çalışan, empati kuran, ülke pazarını, iş ve yaşam kültürünü iyi bilen, başarı ve başarısızlığı tecrübe edinmiş yöneticilerle bu hizmeti sunuyoruz.

Sorumluluk ve risk alıyor ve danışanımızın sorunlarının çözümüne yardımcı oluyoruz.

Kimler İş Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık Alabilir?

Hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmek isteyenler...
Kariyerini geliştirmek, değiştirmek isteyenler...
Hayatını planlamakta kararlı olanlar...
İş görüşmelerine ve sınavlara hazırlananlar...
Yeni kararlar almak isteyenler...
Hayatında çözümleyemediği konu-lar olanlar...
İşinden dolayı evinde mutlu olmadığını düşünenler...
Emekli olmuş ama stres yaşayanlar...
Meslek seçiminde kararsız olanlar...
İlişki problemi yaşayanlar (İş, Eş, Arkadaşlık)...
Hayatında değişim ve gelişim isteyenler...
Hayatın stres ve karmaşadan ibaret olduğunu düşünenler...
Kariyerini geliştirmek, değiştirmek isteyenler...
Dengeli, samimi ve keyifli bir hayat isteyenler...
Evlilik veya ilişkilerini sorgulayanlar...
Hayatı daha mutlu yaşamak isteyenler...

Yaşadığınız İş Stresini Ailenize ve Sevdiklerinize Yaşatmayın

Yeni dünya düzeninde aldığınız kararları ekibinizle sorgulamanız artık yeterli değil. Yöneticilik yaparken kendinizi, çevrenizi ve ailenizi yıpratmayın.

Yoğun rekabetin olduğu bir pazarda kariyerinizde başarıya ulaşmak ve o başarıyı uzun süre devam ettirebilmek için güvenilir ve uzman bir danışmanlık almalısınız.

İyi bir lider olmak için; sadece bilgili, disiplinli, cesaretli olmak, iyi bir takım kurmak ve insanları yönetmek yetmez. Liderlik ancak zaman, insan ve imkan kaynakları uzun süre yönetilebilirse başarıya ulaşılır.

Mutlu bir evlilik veya beraberlik, güven, samimiyet, sabır, bilgi, anlayış ve diyalog ister. Sağlıklı iletişim, önce kendimizi sonra karşımızdakini tanımakla başlar. İlişkilerinizi danışman almaksızın tek başınıza sorgulayarak, mutsuz ve başarısız kararlar almayın.

Çocuklarımızla ilişkilerimizde bilinçaltımız kendi çocukluğumuzu da sorgular. Çocuklarımızın doğuştan gelen özelliklerini anlamak gelecekte onlarla gurur duymamızı kolaylaştırır. Her yaşta onlarla birlikte mutlu olabilmek için uzman bir danışmanlık almalısınız.

Hasta olduğunuzda mutlaka uzman bir doktora gidiyorsunuz. İş veya özel hayatınızda bir sorunla karşılaştığınızda kime gidiyorsunuz?

Aranmaktan ve Danışmaktan Vazgeçmeyin

Gerçek yaşımız ne olursa olsun, akıl yaşımız ilk insan olan Adem ile aynı yaştadır. Çünkü ilk insandan bugüne sürekli öğreniyor, geçmişten aldığımız bilgi ve tecrübelerle sorularımızı çözüyor ve geleceğimizi inşa ediyoruz...

Bilmediğimiz birçok konu ve tecrübeyi ya dünden veya bilenlerden alıp hayatımızda kullanmaya çalışıyoruz. İşte bu nedenle danışmak, öneri almak, fikir alışverişinde bulunmak hayatımızı kolaylaştırıyor...

Danışıyorsunuz, Öneriyoruz...
Başarıyorsunuz, Kutluyoruz...


Bize Ulaşın